Reklama
  • Piątek, 19 sierpnia 2016 (14:00)

    Kiedy mama otrzyma pomoc psychologa po porodzie?

Za kilka tygodni na świat przyjdzie mój wnuk, już wiadomo, że cierpi na wadę serca i prawdopodobnie czeka go operacja. Córka jest załamana, martwię się, jak zniesie poród. Czy w szpitalu może liczyć na wsparcie psychologa?

Od 2 czerwca br. każda pacjentka, którą spotka tzw. niepowodzenie położnicze, ma zagwarantowaną pomoc psychologiczną. Jako niepowodzenie położnicze określa się m.in. sytuację, w której kobieta spodziewa się dziecka chorego lub z wadami wrodzonymi. To także przypadki, gdy pacjentka ciążę poroni lub urodzi martwe dziecko.

W takich sytuacjach, zgodnie z nowymi przepisami określającymi standardy postępowania w trakcie opieki okołoporodowej, mamie powinna zostać zapewniona szczególna pomoc. Polega ona m.in. na umożliwieniu kontaktu z psychologiem. Kobieta otrzyma też informację, gdzie może liczyć na wsparcie po wyjściu ze szpitala, np. kontakt do organizacji pomagających osobom w podobnej sytuacji.

Reklama

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Karmienie piersią wciąż budzi kontrowersje. Z drugiej strony, mamy sięgające po butelkę są często krytykowane. Jak więc karmić? więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.