Reklama
  • Wtorek, 22 listopada 2016 (11:05)

    Wypadają włosy po ciąży. Co robić?

Mojej czterdziestoparoletniej siostrze po urodzeniu drugiego dziecka bardzo przerzedziły się włosy. Podobno można cofnąć ten proces, stosując preparat bogatopłytkowy. Co to za preparat? Na czym polega taka terapia? Wanda z Warszawy

Reklama

Preparat bogatopłytkowy pozyskuje się z osocza pacjenta. To zaś z jego własnej krwi, którą pobiera się w znieczuleniu miejscowym i odwirowuje w laboratoryjnej wirówce. Potem do osocza dodaje się tzw. czynnik aktywujący i tak przygotowanym preparatem ostrzyku je skórę głowy.

Uwolnione z niego czynniki wzrostu sprawiają, że komórki macierzyste mieszków włosowych uaktywniają się, co stymuluje odrastanie mocniejszych i gęstszych włosów. Zabieg powtarza się 3–4 razy co 4–6 tygodni.

Zalety: terapia jest bezpiecz na. Można ją podjąć przy każdym rodzaju łysienia, pod warun kiem, że mieszki włosów nie zostały zniszczone. Wady: cena (jeden zabieg to 600 –1000 zł). Na efekt czeka się 4 miesiące.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Karmienie piersią wciąż budzi kontrowersje. Z drugiej strony, mamy sięgające po butelkę są często krytykowane. Jak więc karmić? więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.